Home broker praca opinie
Nawóz organiczny

nawoz-organiczny-2Każdy z nas chciałby w naturalny sposób upiększyć własny ogród. Jak tego dokonać? To proste – zastosować nawóz organiczny. Poniżej przedstawiamy dwa najlepsze rodzaje tego typu nawozów.

Kompost to nawóz niezwykle łatwy do wytworzenia. Powstaje z resztek roślinnych, a zatem również z typowych kuchennych odpadków – niedojedzonej sałatki, ogryzka z jabłka, czy skórek z owoców i warzyw. Jako że sekret tkwi w prostocie, to kompost mimo swojego nieskomplikowanego procesu wytwarzania dostarcza roślinkom z naszego ogródka wszystkich niezbędnych minerałów potrzebnych im do przeżycia. Ponadto, składniki odżywcze z kompostu są bardzo łatwo przyswajalne, nie musimy się więc martwić, że nasze gromadzenie odpadków pójdzie na marne.
Kolejny fantastyczny nawóz to nawóz kurzy. Ci z nas, którzy posiadają kury, z pewnością ucieszą się, że odchody ich zwierząt na coś się przydadzą. Niekoniecznie jednak musisz hodować nieloty, by sprawić sobie taki nawóz, bo możesz go również kupić w sklepie ogrodniczym. A naprawdę warto, bo jest on skarbnicą związków mineralnych.
Który z tych nawozów zastosujesz u siebie? A może oba naraz? Wybór należy do ciebie!

Pozostałe artykuły o szkole i edukacji:

About the author

Zobacz także nasze inne wpisy:

Frazy kluczowe: firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Fotoodmładzanie żary, standy eliptyczne cena druku, geodeta głogów cennik, tanie taxi legnica, pantomograf Gliwice, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, highlightersmink, etykiety inspekcyjne z datą, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, żwir siany ostrów